kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

What percent of the universe is dark matter?
what is the quotient
Need help someone please do
what type of association is there between the soeed of a car and the distance the far travels ina given time at that speed?
​Body-mass index, or​ BMI, takes both weight and height into account when assessing whether an individual is underweight or overweight. BMI varies directly as​
Louisiana is the only state to have
Multiply the polynomials (7x2+5x+7)(4x-6)
Computer networks make setting appointments easier by _____. telephoning attendees sending out invitations reassigning tasks to enable attendance sending electr
The team members had _______________ last game of the season last Saturday. Fill in the word or phrase that best completes the sentence. A) it's B) its C)
4.6 billion years ago the earth is created from what