garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

Was civil war gold found in lake michigan?
A main goal of most environmental scientists is to achieve? A- biodiversity B- cost-benefit balance C- sustainability D- supply and demand
A bat can detect small objects, such as an insect, whose size is approximately equal to one wavelength of the sound the bat makes. If bats emit a chirp at a fre
What is the water cycle
In addition to Judeo-Christian principles, American government was influenced by principles first used in ancient Greece and in
Jackrabbit are capable of reaching speeds up to 40 miles per hour. How fast is this in feet per second
which statement best describes the relationship between photosynthesis and cellular respiration
When were the articles of confederation written?
The establishment clause prohibits government from
what is directly responsible for matter moving and changing inside an animal body