Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

What is cultural significance
Would like to k ow the answer ?!
Total depreciation expense over an asset's useful life will be identical under all methods of depreciation.
Can anyone help??? This is the third post
Cassie bought a pair of loafers for $29.95. Tights were on sale for 3 pairs for $10.00. She gave the clerk $60.00. How much change did Cassie receive?​
Which statements are true regarding the area of circle D? Select two options. The area of the circle depends on the square of the radius. The area of circle D i
Ling has some chickens and rabbits. There are 22 feet and 8 heads in all. How many chickens and rabbits does Ling have? Remember: She can only have 8 animals an
Determine if YZ is tangent to circle x.
What is the definition of a “demagogue”?
Solve for x. 1 3 x + 8 = 2 3 x + 12 A) −60 B) −12 C) 12 D) 60