rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Analyze the charts below and answer the question that follows. 4 pyramids. Data is listed from top to bottom. Pyramid 1: Mulattos, Mestizos, Criollos, Peninsul
p divided by 8.2 = 9.3 who is smart
The law of constant composition states: All atoms of a given element have a constant composition and are different than atoms of any other element. A. The nu
the three importance of architecture​
which of the following is an investigator’s commitment to the sponsor?
PLSSS HELP when 58,511 is Divided by 21 , the quotient is 2,786 R__
Meg invested $16,000 in a savings account . If the interest rate is 6% per year, how much will be in the account in 5 years for monthly compounding? Round your
A food worker uses a spatula to flip hamburger patties.
Why is it important to learn about figures from the past who have been left out of history books?
adjectives in tiny Natale quietly snuck through the empty hall way