gagnardote gagnardote
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost Alexandra $9.90 to send 198 text messages. How many text messages did she send if she spent $2.35?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

47

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a sweater for 36.00 at 7% sales tax how much is that
Briana walks 3/4 mile in 1/5 hour. What is Briana's unit rate?
rabbits have large ears. infer how this adaptation helps the rabbit meet its needs
Round 5.928301 to 2 decimal places
what fraction is equivalent to -0.12
A package of 5 pairs of gloves costs $29.45. What is the unit price of a pair of gloves? is it $5.89per pair?
When dividing 878 by 31, a student finds a quotient of 28 with a remainder of 11. Check the students work, and use the check to find the error in the
Cell division is preceded by two growth phases. Besides growth, both G1 and G2 a. contain checkpoints that determine if the cycle will continue. b. help move ch
How many years would it take for a person it the united states to eat 855 pound of apples?
what can you infer about Sergei's character based on the way he uses his first two wishes