kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

solve for x -[tex]\bold{x {}^{2} - 4 = 0}[/tex]ty! ~​
from a survey involving 1000 University students market research company found that 780 students on laptops 460 on cars and 380 owned cars and laptops if a univ
What did the "flapper" represent for the 1920s' woman? A) more educational opportunities B) a challenge to traditional values C) changing religious roles D) gre
what Vroom’s Expectancy model (major assumption, components, strength and weakness of the theory) In theories of Motivation?
which types of media mostly follow journalism standards
Can someone help me please
If AABC = ADEF, which congruences are true by CPCTC? Check all that apply.
. A vertical electric field is set up in space to compensate for the gravitational force on a point charge. What is the required magnitude and direction of the
How many liters of a 0.80 M solution can be made with 2.0 mol KNO3? {?} L
The rapid acceleration of globalization has also increased the amount of international migration. Sanderson’s results from a cross-national study indicated that