Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

why is red onions purple
how to write an equation and solve it for the followingOne fifth of the employees of Delta Industries, Inc., work in the Sotheastern region. If the company empl
If x^5y^4z^2 <0 , which of the following must be true? I xy <0 II yz <0 III xz <0
What are three interesting facts about Susan B. Anthony's childhood ?
how do I solve this proportion?
If you multiply a number by five and then subtract negative ten, the difference is negative thirty. What is the number?
List two factors that might cause an organism to restrict its use of a resource.
A box contains bags of crisps. Each bag of crisps weighs 25 grams. Altogether, the bags of crisps inside the box weigh 1 kilogram. How many bags of crisps are i
Jonathan has been on a diet since January 2013. So far, he has been losing weight at a steady rate. Based on monthly weigh-ins, his weight, w, can be modeled by
Work out the number that is halfway between 27 times 38 and 33 times 38.Show your working out aswell.