rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

How did mining contribute to western migration in the 1800s? A. Many men became rich and brought their families, leading to bustling towns of successful small b
It was said that the Civil War was "a rich man's war but a poor man's fight" Write a paragraph explaining the statement and how well it applies to both the Nort
How do living things control the movement of materials into and out of cells?
need help on question 6 please
NEED HELP ASAP Solve for C. a(c-b)=d A. c=ab − da B.c=d + aba C. c=d − aba D. c=d − abb
A person's BAC is estimated to decrease 0.015 percent an hour. True False
the major differences between ArcGIS Desktop and ArcGIS Online? (200 words or more).
Identify the vertex of each function please help
Given: h(x) = x2 – 8x Find: h(-4)
Why do FM stations drop out at shorter distances from their source than AM:?