Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

CAN ANYONE HELP ME PLZ WRITE A NEWS STORY? PLZ WILL VOTER AND LIKE PLZ
What is 10 plus 10. what is 456 plus 543.?
Rapid rental car company charges a $40 rental fee $15 for gas, and $0.25 per mile driven. For the same car, Capital Cars charges $5 for a rental and gas and $0.
what do bio sexual mean
A carpenter makes legs for 3-legged stools and 4-legged tables. He makes a total of 57 legs. He could have made legs for how many 3-legged stools?
Multiply. write in simplest form   fraction 6 1 1\2
A boy has in his pocket a 50-cent piece, two dimes and two pennies. If he pulls out a coin at random, what is the probability it is worth at least ten cents?
Jaime used 82.4 centimeters of decorative wood to make a square picture frame. How long is each side? What format was used?
Quartz is a mineral granite is
in which situation might you most likely ususe an interjection a. when you are falling asleep peacefully b.when you have stubbed your toe c.when you are eating