ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

how does the slope of a road affects a persons driving
is the original climax community in an ecosystem more likely to be restored after a natural disturbance or a human-caused disturbance?
Describe how cells are organized into larger and larger groups to help living things survive
If a machine takes 1 minute to fill 6 cartons of eggs, about how long will it take to fill 418 cartons?
jan has $37.50. tickets to concert cost $5.25 each. how many tickets can she buy
n the F2 generation of Mendel’s crosses, all plants had the dominant trait. half of the plants had the dominant allele. all plants had both the dominant and rec
654 divided by some number is 218
Because prokaryotes do not have many specific structures, they _____. a. cannot survive in most environments b. cannot move through their environments c. rely o
What is the importance of membrane structure and function in the organization of living processes within cells.
in what part of chloroplasts do dark reactions occur?