gabhgaby gabhgaby
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Help?????????????????????

Help class=

Respuesta :

PineappleCassie16 PineappleCassie16
  • 02-12-2020

Answer:

2.25 cents for the cost of each animal on Monday, and 2.31 cents for the cost of each animal for Tuesday.

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of x that makes the equation true. 9x = –54 A.6 B.–9 C.–6 D.–54
Bob weighs 80 pounds. He ran up the steps which rose 14 feet. Fred weighs 110 pounds. He ran up the same steps as Bob. If both boys reached the top of the 14-fo
Choose the correct answer. Except for Australia and Antarctica, every _________________ includes m any countries. A) province B) continent C) culture D
a mother that carries the colorblind allele and a father with normal vision can have children that are only
If f(x)=x-1/3and g(x)=3x+1, what is (f o g)(x)? 3x + 1 x – 3 3x x
The fight in Scene 1 of Act 1 occurs when Tybalt loses his temper Benvolio violently assaults Tybalt Capulet and Montague servants quarrel over petty insults th
The appearance of fireflies at dusk is an example of a circadian rhythm because it a. is related to the phase of the moon b. is related to the temperature of
(6z²+z-1)(9z-5) polynomial equation
what is singer's soloution to world poverty? do you agree or disagree?
Why is it important to know about the health triangle