jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

a comparison of two unrelated things using the words like or as is an element of imagery called
Marcy is running for student body president. Which sentence in this excerpt from her campaign speech uses parallel structure? Hi, I’m Marcy! Many of you know m
Who was sentenced to death for his teachings? Archimedes,Socrates,Area, or Plato.
All spheres of Earth are interrelated or interdependent. This means _____.
do the states or the national government have the power to coin money
Which of Thomas Jefferson's constitutional principles did the Louisiana purchase go against?
how how do you how do you estimate 4.23-2.51
In which layer does erosion take place? And why?
what 2 events increase power output
if 2 pounds of strawberries cost $4.50, how much would 3 pounds cost?