talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

who was born 3 years before slavery ended
Which factor is MOST responsible for the ocean tides
What two equivalent fractions equal 1/3 plz help
Calculate the number of kilojoules to warm 125 g of iron from 23.5 °C to 78.0 °C.
Great Florence sculptor and painter known for David.
___________ is the rules for speaking or writing a language. a. Syntax b. Grammar c. Vocabulary d. Terminology
Emotional and physical stress are often caused by __________. a. exercising b. loss c. achieving your goals d. relaxing
Express 6.13 as a mixed number.
What did the Puritans, Quakers, and Catholics living in England in the 1600s all have in common?
Which of the following sentences is written in the passive voice? A. They considered their options. B. The effects of cyanide are well known. C. Having left