rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

According to lanier what motive did eve have for tasting of the tree of knowledge
The value of which of these expressions is closest to e? A. (1+1/18)^18 B. (1+1/17)^17 C. (1+1/15)^15 D. (1+1/16)^16
Thirteen-year-old adam is entering the _____ stage of psychosexual development.
Eve is replacing the soil in her plant containers. How many cubic inches of soil will Eve need for the two rectangular containers? A.45 B.216C.648D.864
PLEASEEEEEEEEE HELPPPPPPPPPPP
In Figure 33–6, what structure is labeled A? What is the role of the delicate network ofcapillaries that surround's them?by the way, A is in the box
Rewrite the equation below in standard form 2/3x=-5/2y+2
Mitochondrial DNA accumulates DNA mutations quickly. Because of this, it would be most beneficial in analyzing the ancestral relationship of organisms that are
The oral cavity is separated from the nasal cavity by the hard and soft __________.
Consider the rate below R=K(L)^2(XY) What is the overall order of the reactants in this reaction? 0 1 2 3