danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 25 pounds of turkey for $26.25. What is the cost per
pound?

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

$1.05 Per Pound

Step-by-step explanation:

Answer Link
tiiara
tiiara tiiara
  • 03-12-2020

Answer: $1.05/pound

Step-by-step explanation:

$26.25 / 25 = $1.05

Answer Link

Otras preguntas

which action represents a president fulfilling the basic outline of executive power as described in the constitution?
The answer to this question Is beyond my knowledge can you explain
what was the basis of Plessy's appeal
There were three major plans for Reconstruction, submitted by Lincoln, Johnson, and Radical Republicans. Although different, they all agreed on what point? A.
How could you best help people with eating disorders? A. Explain to them that they are mentally ill and need help. B. Ask a teacher or counselor to lectur
In which institutional resource are leaders both appointed by the president and approved by the Senate?
how does easter eggs link to the Jesus cross
For the dilation, DO, K = (10, 0) → (5, 0), the scale factor is equal to _____.
Who lead Chinese Communist forces on the Long March?
What are some of the differences between a command economy and a capitalist economy?