agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the solution of the matrix equation? [x y] = [0 1 1 2] [7 -3]
20-13-8=15 simplifying expressions
What is the value of a in the equation 5a – 10b = 45, when b = 3?
Can someone please give the right answers to those
graph A graph B graph C graph D Which grap
A 50-cm wire placed in an east-west direction is moved horizontally to the north with a speed of 2.0 m/s. the horizontal component of the earth's magnetic field
What US lawmaker made a name for himself in the 1950 accusing people of being communists?
A capacitor stores 7.6 × 10–11 C when the electric potential difference between the plates is 5.8 V. What is the electric potential energy stored in the capaci
using point-slope form, write the equation of the line that passes through (-3,2) and has a slope of 5
Geometry math question no Guessing and Please show work thank you