starstar44
starstar44
03-12-2020
Mathematics
contestada
Help me y'all plz and thank you
Respuesta :
emilywerk00
emilywerk00
03-12-2020
Answer:
1. 3
2. 20
3. 240
4. 1600
Answer: 1863
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
A company has established that the relationship between the sales price for one of its products and the quantity sold per month is approximately p equals 75 min
In a research sample of high school students, the variable “number of Instagram followers” formed normal distribution with a mean of 45 and a standard deviation
When you walk along a floor, what pushes you along?
Instead of focusing on what she is no longer able to do, 80-year-old Pauline uses her time and money to make up for the shortcomings associated with aging, focu
Why do you think the cartoonist chose to place the crowd of onlookers at such a great distance from schurz
At a certain store, juice A cost $0.10 more per ounce than juice B. If a 12-ounce bottle of juice A cost $5.64, what is the cost per-ounce of juice B? A)$0.50 B
The following transactions are February activities of Swing Hard Incorporated, which offers indoor golfing lessons in the northeastern United States.(A) Swing H
A theater is selling tickets to a play. Adult tickets cost $8 each and children's tickets cost $5 each. They collect $275 after selling x adults tickets and y c
In the seventeenth and eighteenth centuries, medical practitioners Select one: a. became increasingly professionalized. b. had little or no knowledge of sterili
4. How can Congress punish someone who lies during testimony?