estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

Scientists estimate the rate of a kangaroo pouncing at full speed to be 66 feet per second. Write a function rule to describe the relationship between the time
Does hot water tend to rise or sink?
What would a scientist's next step be if his/her data supported his/her hypothesis
PLEASE HELP!!! Describe how the National Weather Service monitors an approaching hurricane and how it informs the public about this impending servere weather.
What is the solution to log4 8x=3?
which best describes atalanta's conflict with hippomenes? A) man vs man B) man vs nature C) man vs supernatural D) man vs society
What is the square root of 69?
Conception occurs when a male’s sperm implants into a female’s egg
Solve the inequality 2x - 3 < x + 2 ≤ 3x + 5. Show your work.?
approximately how long has the victim been dead if the body temperature was 33.1 deg. C? CSI class