JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

Jamal works in a city and sometimes takes a taxi to work.The taxicabs charge $1.50 for 1/5 mile and $0.25 for each additional 1/5 mile .Jamal has only $3.75 in
A 1.00g sample of an acid was dissolved in enough water to create 100.0ml of aqueous solution. Titrate it with 15.00ml of 1.058M NaOH. Determine the Formula ma
Two friends cut a large candy bar into equal pieces. Harriet ate 1/4 of the pieces. Nisha ate 1/2 of hte remaining pieces. Six pieces were left over. How many p
How do I combine like terms? -28ab-35ab+12b^2-42b^2 ^2 = squared
What bones protect the lungs?
Which of the following changes would decrease the rate of a reaction between vinegar and sodium hydroxide? A) heating up the vinegar B)diluting the vinegar
decribe the four motives of the new imperialists
¿conocen Uds. a la niña con el abrigo rojo?
are air masses and fronts the same thing?
Tom is afraid of heights above 9 feet. He is asked to repair a side of a high deck. The bottom of a ladder must be placed 6 feet from a deck. The ladder is 10 f