TheEarthClubProgram TheEarthClubProgram
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 77.25. What is the unit price.

Respuesta :

863910
863910 863910
  • 04-01-2021

Answer: $25.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
melxkhx
melxkhx melxkhx
  • 04-01-2021
It’s $25.75
U will have to divide 77.25/3 to find your answer per scarf and it will give you $25.75
Answer Link

Otras preguntas

write words to match the expression. 24- ( 6+3)
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
which city was located nearest the nile river delta
which city was located nearest the nile river delta
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???