rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

HELP I NEED HELP ASAP
Explain three ways that protists are different from plants, animals and fungi.
v=1.34√x find the inverse
Why was there a movement called Vietnamization? It was an idea to have the people fight their own war It was a way to fight behind the scenes in Vietnam It was
The distance of Saturn from the sun is: < 1 A.U. > 1 A.U. = 1 A.U.
Which expression is equivalent to 4?
Prince prospero entertained his thousand friends at a masked ball of the most unusual magnificence. At which locations within the castle did some of the events
In the last month you have observed Amanda pull the hair of several other girls in class. You have received complaints from the parents of the other girls and t
100 - (12 + 7(4) + 2(6) + 15) What is the answer?
A circular pool at a water treatment facility has a radius of 6 meters. Approximately how long is the outer rim of the pool? (Use 3.14 for π.) a. 40 m b. 60 m