electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I WILL GIVE THE BRAINLIEST ANSWER. I am in film class and we just recently watched the Monty Python and the Holy Grail and he wants to know the quote about why
(3 pt) Which were artistic achievements under the Ming dynasty in China? Choose all answers that are correct. A. lacquered trays, bowls, and boxes B. dragon
percent between 230.59 and 243.24
What occurs in a chemical reaction? A.Reactamts are formed without chemical bonds being broken. B.Reactants are formed from products by the breaking and forming
What is the difference between primary and secondary succession?
When chondrocytes in lacunae divide and form new matrix, it leads to an expansion of the cartilage tissue from within. this process is called ________.?
What cities within the Athenian Empire were separated from Greece by water
What helps to identify trends? PictographPie graphLine graphBar graph Double bar graph
Which shows elevation by means of coloring in the areas between contour lines? A. Time zone maps B. Boundary lines C. Relief maps D. Map scales
Patrick says that .500 is greater than .50 and .5 is he correct?