shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

mark didn't want to get up. but his robot dog, mr. shiny, was programmed to nip at his feet at exactly 7:00 every morning. mark sleepily walked down to the kitc
Can anyone explain this plz? \frac{g+7}{4} =3
what is the distance between -2 and -8 on a number line
Explain how to write 50,000 as exponants
the resting heart rate will increase quickly in a person who has a high level of cardiovascular fitness.
Which of the following inner planet has virtually no atmosphere ?( 1point ) A. Mercury b. Venus c. Mars d. Earth
4x^2 20x 25=0 factor
how does equilateral triangle represent balance when considering a healthy life?
A ball is dropped from a certain height. The function below represents the height f(n), in feet, to which the ball bounces at the nth bounce. f(n) = 9(0.7)n Wha
The bank of American building in San Francisco is 74 feet shorter than the transamerica pyramid. If their combined height is 1632 feet how tall is the transame