pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

Which is more, 2 pound or 22 ounces
Can someone explain how to solve x 2(x+10)=20
Jina borrowed $8000 at a rate of 18%, compounded semiannually. Assuming she makes no payments, how much will she owe after 5 years?
Yo - entender (e --> ie)
Anand purchased a 30 year mortgage at 6.00% convertible monthly. The amount of the loan is for $200,000. Anand plans to make the required monthly payments. The
Which expression is the same as 5÷3?
Which method would likely use less energy? (1) Pushing the heavy box at a slow, constant pace or (2) Pushing the heavy box in fast bursts with breaks in between
To treat enuresis in a young girl, her pediatrician prescribes desmopressin, an antidiuretic hormone (ADH) nasal spray, before bedtime. Which rationale for this
Name of the following binary covalent compounds.
2x +2y = -2 3x - 2y=12