shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Kristina travels 65 miles per hour for 45 minutes. use the distance formula to calculate the didtance that Kristina travels. d=rt or d=rxt
Identify the sentence that uses the present tense correctly. A. My favorite relative is Uncle Georgie. B. During the coverage of a major​ hurricane, all the maj
Can have many harmful effects including damage to statues and building, contributing to human respiratory diseases, and leaching toxic metals (such as lead and
A solid is formed by adjoining two hemispheres to the ends of a circular cylinder. the radius of the hemispheres is the same as the radius of the cylinder. the
how to do this in scientific notation
What makes Algernon suspect Ernest’s identity in Oscar Wilde's The Importance of Being Earnest? 1.He overhears Ernest talking about his wife who lives in the co
Is it possible for a circuit to be connected both in series and in parallel?
In what three ways can acceleration change an object’s motion?
what particles can pass through the cell membrane?
One of the message structure issues that a marketer must handle is whether to ________.