nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

(hc) "in the government of this commonwealth, the legislative department shall never exercise the executive and judicial powers, or either of them. the executiv
Which quotation from the text best supports the inference that the people of the sac nation do not typically challenge authority? "if he declared war he must le
Name the five transport mechanisms of the cell:
What is the conjugate acid of clo3 −? 1. hclo3 2. clo3 − does not contain oh−, so it is not a base and thus cannot have a conjugate acid. 3. hcl 4. clo− 4 5. h
You are on standby at a sporting event when an infant nearby suddenly begins to cough
A rectangle has an area of 384 m. The length and the width of a rectangle are changed by a scale factor of 0.75. What is the area of the new triangle
Plane ABC and plane BCE ____ be the same plane. Question 4 options: cannot must may
Suppose 91% of students chose to study French their sophomore year, and that meant that there were 819 such students. How many students chose not to take French
A 5-card hand is dealt from a deck of 52 cards. what is the probability that 4 are hearts
Which of the following is a run-on sentence?