faithWM
faithWM faithWM
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the better buy? 2 for $3.00 (Or) 8 For $12.40

Respuesta :

AshDork
AshDork AshDork
  • 02-02-2021

Answer:I say 8 for $12.40

Step-by-step explanation:

Answer Link
lacykailey44 lacykailey44
  • 02-02-2021

Answer:

8 for 12.50

Step-by-step explanation:

12.50/8 = 1.55

3.00/2= 1.50

youre getting 6 more pens for only 5 cents more

Answer Link

Otras preguntas

Balance: Na2SO4 + Cacl2 → CaSO4 + NaCl 10 points.
Can someone tell me the answer?
''The world shall know Pains Me: Pains or Pain???????????????
why does adversity make us stronger​
Write a method that reverses the sequence of elements in an array. For example, if you call the method with the array 1, 4, 9, 16, 9, 7, 4, 9, 11, then the arra
Which of the following situations best shows deposition?
The following histogram shows the height of basketball players what would be the best estimate of average height ? A. 75in B. 82in C. 85in D. 80in
Two cards are drawn from a pack of 52 cards one by one without replacement; that is, the first card is not replaced before the second card is drawn. What is the
What's the biggest animal in the world?
y=x^5 three units right and four units down? Give a equations translation