abasilio2697
abasilio2697 abasilio2697
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Cabrera buys songs from the music website. She buys 25 songs for $13. How much does each song cost?

Respuesta :

khom2559 khom2559
  • 02-02-2021

Answer:

$0.52

Step-by-step explanation:

Answer Link
princessdenni06
princessdenni06 princessdenni06
  • 02-02-2021
25/13= 1.92
Each song cost $1.92
Answer Link

Otras preguntas

what are three types of goals set for your budget
Find ration aqual to the radio given 12:7
9.5/19=x/30 solve the proportion
All day long we unpacked boxes, filled cupboards, hammered nails and straightened up the mess, until we fell exhausted into our clean beds at night. We hadn't
18 = 2x + 6 18 + (–6) = 2x + 6 + (–6) Which property did Rudy use? addition property of equality transitive property of equality reflexive property of equality
When Beowulf requests that he alone “May purge all evil from this hall,” what does he mean by purge? A. drive out B. overcome C. cleanse D. bury
In a survey of 498 predominantly white high school girls research has found __________ correlations between unhealthy weight control practices and the frequent
A chunk of cheddar cheese weighs 30 oz a chunk of parmesan cheese weighs 1 pound and 10 oz which chunk of cheese is heavier
What is the relationship between Pangaea and the continental drift theory??
Identify a food chain that consists of a producer, a primary consumer, a secondary consumer, and a tiary consumer.