parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

BRAINLIEST!! FIRST PLEASE HELPPP
Need help with this thanks :)
What were four problems of effective government presented by the articles of confederation? 2. what was shays' rebellion and what did it indicate about the cent
PLEASE HELP QUICKLY!! Look at the graph.
how did imperialism during the late 19th century differ in africa and in Latin America
what is the best code editor for python
can I please have some help with this question. correct help lol some of y'all keep giving me the wrong answers.
Tape worms can be reproduced by?
If a pentagon is a regular pentagon, then what is the measure of each interior angle? A. 108° B. 36° C. 144° D. 72°
In this explanation of the answer, it tells us to "divide the product by [tex]x[/tex] and you get 6[tex]x[/tex]. Why do you have to divide by [tex]x[/tex]?