ShawdowKnight494
ShawdowKnight494 ShawdowKnight494
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

I will give you brainiest just pls answer this question!!!

I will give you brainiest just pls answer this question class=

Respuesta :

mjgirl1914 mjgirl1914
  • 02-02-2021

Answer:

The correct unit price is $1.19 per pair of gloves. She made the mistake of dividing the total price by 3 instead of 3 dozen(which is 36).

Step-by-step explanation:

hope that helps!!!

Answer Link
kylieyoung0515
kylieyoung0515 kylieyoung0515
  • 04-02-2021
The correct unit price is $1.19 per pair, hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Help!! What were the targets of the 9-11 attacks?
I need the answer please will give brainlyest
Which expression best estimates
What is the value of y if f(x)=-3?
If two fair dice, one red and one white, are rolled, in how many ways can the result be obtained? The sum of the two dice is less than 5. O A. 4 ways OB. 10 way
What were caravans used for in egypt
The diameter of a circle measures 8 cm. What is the circumference of the circle? Use 3.14 for it, and do not round your answer. Be sure to include the correct u
Help! 7th grade math/ angles.
Write an equation of the line that passes through (2,−3) and is perpendicular to the line y=−2x−3.
what is true about the equation y = 4x2 + 28x + 49