quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

Please answer the photo of my question I post
Anthony is saving money to buy $240 MP3 player. Anthony starts off with $50 in his bank account and add $20 each week. State the algebraic rule for Anthony. Let
what integer is equivialnt to 25 3/2
The ______is represented by Filipinos, Malaysians, Indonesians, and Pacific Islanders.
What were the three major issues the Malcontents had with the Georgia?
6. The sum of two times the first and twice the second of three consecutive even integers is 24 more than the third. Find the integers.
Solve and round to the correct number of significant figures: 129 ÷ 29.20
Diana usually drives at average rate of 30 mph. If Diana drives for two hours with the speed of x mph, what distance will she cover? PLZZZZZZZZZZZZZ HELP QUICK
what is a plane mirror ? ​
HELP PLS! Write a thesis statement for your essay, or copy and paste the thesis statement you wrote in the “Writing About Short Fiction” lesson. WILL MARK BRAIN