chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $12 for 150lb bag

Respuesta :

aizawa1A
aizawa1A aizawa1A
  • 03-02-2021

Answer:

For $1 its 12.5lbs

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the following phrases are bullet points in letter which one is not in parallel form?
The use of rhyme not only creates a sense of rhythm, but also serves to
Please help me this actually science pretty please is if ........ then ......... because ............. with aa text just please help me
The ratio of cups of sugar to cups of chocolate chips in a recipe is 2 : 4 if 36 cups of these ingredients are used, how many cups were sugar ?
What is the quotient of 6.39 divided by 0.3?
Which example from The Metamorphosis provides evidence that Grete is going through a positive transformation? A. "Gregor's sister was exhausted from going ou
The formula for the lateral area of a right cone la=pirs, where r is the radius of the base and s is the slant height of the cone. which are equivalent equation
Which of these is most responsible for causing eating disorders? A. Media images B. A government agency’s website about healthful food choices C. Regul
What is 2/6 simplified?
What is the name of a triangle that has two sides of equal length?