jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

Scientific discoveries are rarely used in technology. Ture or false
Which cellular process occurs within the organelle shown?
What is the area of this figure
A planning bill has 3 alternatives. Each alternative has 4 options for the customer to choose from. How many potential product configurations exist
need help with math questions
Which is the most accurate evaluation of the thesis? The thesis is effective because it covers a broad topic while maintaining an objective viewpoint. The thesi
Help me plzzzzzzz guyssss
Is the following number rational or irrational? 0.3pi Choose 1 answer:
what was a disease called back in the 1200's
If the manufacturers chosen by Brad, Danny, and Sam use a specific algorithm to identify how much and how often inventory should be ordered, they are likely to