ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what are some limiting factors?
13 minus 5M equals four minus 6m
Which statement most accurately describes the economic impact of sharecropping?
Writing a novel is hard work. Not only is the act of writing difficult, but there are many different rules to master. Some rules include writing dialogue, learn
How can we save our planet from global warming? Any ideas?
The type of instrument that can show detailed images of the internal structure of the cell is the A)transmission electron microscope. B) scanning electron mic
Kelly is writing a literary analysis on Maya Angelou's poetry. Which of the following would be primary sources of evidence for her paper? A an article about Afr
A circle is described by the equation x2 + y2 + 14x + 2y + 14 = 0. What are the coordinates for the center of the circle and the length of the radius? A(-7, -1)
African American history during the Jim Crow era includes encounters with poverty, racism, disrespect, and protest. What was it like to be an African American d
The reduction in the freezing point of a solution is _____ to molal concentration. inversely proportional directly proportional not related unimportant