rirnrnnejejennens929 rirnrnnejejennens929
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Explain answer !!

Will give brainlst

Explain answer Will give brainlst class=

Respuesta :

ppjahagi
ppjahagi ppjahagi
  • 04-02-2021

Answer:

They bought 6 snack bags and 5 bottles of water

Step-by-step explanation:

2.5 * 6 = 15

1 * 5 = 5

Total items = 11

Total price = $20

(Double check might be incorrect)

Answer Link

Otras preguntas

When feeling ill , taking medication before driving?
The religious groups who settled in North America were persecuted in England because they _ a) criticized the church of England which was against the law. b. l
If the people do not like the effects of the amendments, the amendment can be__________
How did the Spanish American war lead to the United States having more colonies over seas
What made the Silk Road an important source of cultural diffusion? A. Many different peoples used it to trade with each other. B. China used the Silk Road to co
Nitrogen is important to life because it is part of _____. DNA, amino acids, and proteins plant photosynthesis the air we breathe lightning storms
what is 22.89 rounded to the nearest whole number
A model is 4.2 feet tall, the plywood used to make the model is 0.6 inch thick. How many sheets of plywood to make the model?
Suppose a log's mass is 5 kg. After burning, the mass of the ash is 1 kg. explain what May have happened to the other 4 kg
Two angles in a triangle add up to 108 degrees what is the size of the third angle