lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what kind of cakes are traditionally eaten at christmas in scotland?
I have to find p to get 13 5p-4(p+3)=13
PLease help with this question!! 50 points Actually answer with steps please
Solve for x...................
Lin drew a triangle and dilation of the triangle with scale factor[tex] \frac{1}{2} [/tex]a. What is the center of the dilation? Explain how you know.b. Which t
10 points since i just got ripped offff
Which of the following sentences is an example of a monologue? A) "I closed the door for you," said Mary. B) "That's unusual," I thought, "I was certain I left
helppp mee plssss tqvm​
In a monopolistic competitive industry, a. there are significant barriers to exit. b. there are few sellers. c. there are significant barriers to entry. d. each
It is estimated that roughly ________ or more of all material dumped at sea is dredged material from ports and waterways.