isabelanders32 isabelanders32
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

When 2/3 tons of coal cost $13.50, what will in ton cost?

Respuesta :

kaelynchan08 kaelynchan08
  • 04-02-2021

Answer:

20.25

Step-by-step explanation:

Divide 13.50 by 2 and then multiply by 3.

Answer Link

Otras preguntas

1) Sugar is classified into which nutritional group? 2) For a unicellular organism to live, what must it do? 3) Give an example of an organism that can cause a
Defined the area of a rectangle multiply the length and width find the equation to find the area of the rectangle 3 3/5 feet long and 2 1/6 feet wide. Then find
Which of the following pairs are equivalent statements?​
A water cooler holds 15 liters of sports drink. Approximately how many gallons is this? (1 gallon = 3.785 liters) A 3 gallons B 4 gallons C 11 gallons D 18
Solve 2(x + 1) + 4 = 8. (1 point)
If the velocity of the car is 39 m/s, then how long does it take the car to travel 400m?
I really need help I’m not getting it.
2) Car A goes from 0 to 65mile/hr in 10 seconds. Car B goes from 0 to 65 mile/hr in 12 seconds.
Identify the types of bonding that occur within a polymer system and how this affects its properties
Each​ month, your phone company charges you a fee of 25 cents per minute as well as a service fee of ​$6.95. Write a linear function rule that models the number