ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

I NEED THIS ASAP PLEASEEach unit on the graph is equal to 1 block. How many blocks does Ben need to walk from his house to reach the museum? A. 7 blocks B. 9 bl
Definition of Bracket
Choose the best spanish word to complete the sentence. Yo ____________la lección. Comprendí comprendió comprendiste comprendimos
Please help, im so confused PLEASEEEEE
|x-20| if x<-20 I need help with the opposite equation
What is the phase of water at 1.0 atm and 50°C? Water (liquid) Water vapor (gas) 100 Temperature (°C) Pressure (atm) 1- 0.5- 0.25- 0 Ice (solid) -10 OA. Liquid
How can you fix a run-on sentence? Separate the sentence into two or more sentences, using a period and a capital letter. Rewrite the sentence so that it has on
Pls help I need it quickly thanks
Who was the first person to invent…
A +1.4 nC charge exerts a repulsive force of 20.0 mN on a second charge which is located a distance of 2.2 m away from it. What is the magnitude and sign of the