anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

Write a fiction story about Día de los muertos in Spanish. Be at least 10 sentences.I AM NOT LOOKING FOR THE DEFINITION OF DÍA DE LOS MUERTOS. I NEED A MADE UP
Who provides public services to the people and how do they provide it?​(please fast I need till August 2)
help me please!!!!!!!!
Help ASAP 15 Points A student is conducting their science experiment on the effect of caffeine on dogs. He has 3 groups of test subjects. The 1st group of dogs
Complete the equation of this circle: pleaseee helpp
A compound sentence contains two independent clauses joined together with a conjunction. (An independent clause is a word group that can stand on its own as a c
look at the image below
solve 6x + 3 < x < 3x + 9 for integers values of x
Mila wants to buy a scooter for Rs 62,000 . She has only Rs 19,000 with her, so she decides to take a loan from a bank for the remaining amount. The bank offers
When you calculate (ln) 7, you would be finding the value of which of the following expressions? log_e 7 log_7 10 log_10 7 log_7 e