angelahoward
angelahoward angelahoward
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Tina purchased 3 4/12 lbs. of apples and Joe purchased 1 1/12 lbs. of apples.

Respuesta :

iknowthis1
iknowthis1 iknowthis1
  • 02-03-2021
Together they bought 4 5/12 lbs. of apples.

3+1=4
4/12+1/12=5/12
Answer Link
keiracriner24
keiracriner24 keiracriner24
  • 02-03-2021

Answer:

to gethrr they purchased 4 1/4 or 4.25 lbs. of apples

Step-by-step explanation:

addition of the lbs of apples

Answer Link

Otras preguntas

what did the emancipation proclamation do?A-frerd slaves that fought in the civil warB-freed slaves in the south C-made slavery illegalD-allowed former slaves t
Evaluate e y2z2 dv, where e lies above the cone ϕ = π/3 and below the sphere ρ = 1.
Someone help a me out Yaheard me
What function can be used to model data pairs that have common ratio
What conflict develops between the trenglos family and the gunliffes
Tom and some friends went to a movie the show started at 2:30 PM and ended at 4:15 PM how long is the movie last
This chart would be considered a credible source for an essay on which topic? A) The importance of texting for teenagers B) A comparison of internet use among
Which organisms undergo photosynthesis?(on the bottom is a palm tree)
2x+5y=20. , -2x+20y=-90. one solution. infinity many ir no solution. use elimination to find your answer​
Me banks left work at 5:15cpm it took him 1 1/4 hours to drive home at what time did me banks arrive home