taylorpeace1968
taylorpeace1968 taylorpeace1968
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

John’s car runs an average of 30 miles per gallon. At this rate, how many gallons would John use on a 3600-mile trip?

Respuesta :

avengersendgameisthe
avengersendgameisthe avengersendgameisthe
  • 02-03-2021

Answer: 120 gallons

3600/30=120 can I have brainlest

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Do you agree or disagree with the author's argument that some people can fall in love at first sight? Use the RACE writing strategy by supporting your answer wi
What are four questions that relate to how our life experiences influence the way we perceive the truth
3.2. What impact does corruption and fraud have on the Community​
Find the x- and y- intercepts of the equation -x+5y=10.
Please help. Fill in the blanks with my rule x - (x+1)(x+1) 0 - 1 1 - 4 2 - ___ 3 - ___ 4- ___
Totsakan had $22 to spend on five pencils. After buying them he had $12. How much did each pencil cost?
someone to help ? german
The area of the rectangle shown is 66 m2. 4m x m Work out the missing length x.
if you had a problem with one of your friend,would you speak to him/her about it?
analysis about your SWOT​