happyfeet239 happyfeet239
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Teresa bought 11 pounds of sugar for $7.
How many dollars did she pay per pound of sugar?

Respuesta :

cayuba538
cayuba538 cayuba538
  • 02-03-2021

Answer:

Its about 1.50$

Step-by-step explanation:

i don't know the exact amount

Answer Link

Otras preguntas

A car is traveling around a horizontal circular track with radius r = 220 m as shown. It takes the car t = 61 s to go around the track once. The angle θA = 23°
Which of the following statements best describes the founding of the colony of Pennsylvania? A-William Penn founded Pennsylvania to provide a refuge for Quakers
What is Atlcin’s diet and how does it work?
Identify and explain two constitutional principles that allow government to be flexible
The auditory cortex is located in which lobe of the brain?
The American Israel Public Affairs Committee (AIPAC) would be MOST likely to lobby Congress for A) greater Federal control over education. B) relaxed environme
Write two inequalities to compare two negative numbers
Where all enslaved people freed by this proclamation?
Is 4^12 equivalent to 4^7 x 4^-5
Hector is 22 years older than his sister.in 5 year,he will be 3 times as old as she will be.how old are hector and his sister today?