Seudónimo Seudónimo
  • 04-03-2021
  • Social Studies
contestada

can yall help me on this plsssss

can yall help me on this plsssss class=

Respuesta :

dwetherell26
dwetherell26 dwetherell26
  • 04-03-2021

Answer:

It's either A or C

Explanation:

Because the answer A would mean they would have to keep their crops alive

in order to survive and the other options like  B, and D those don't make any sense so it's either A or C. Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

which nations leaders dominated the paris peace conference
1. The cost of 5 squash and 2 zucchini is $1.32. Three squash and 1 zucchini cost $0.75. Find the cost of each vegetable.
At sallys Diner, combo meals come with either chips or fries. Of the 115 customers on Friday, 80% ordered combo meals. Of these, 3/4 had fries. How many of Frid
if he had 88 as his 1st nine weeks and he decrease 12.5% 88-12.5= 75.5 75.5 = 80
Please help, thanks!
What is the smallest positive integer, other than $1$, that is both a perfect cube and a perfect fourth power?
How many ounces of iodine worth 30 cents an ounce must be mixed with 50 ounces of iodine with 18 cents an ounce so that the mixture can be sold for 20 cents an
A teacher plans to buy 5 pencils for each student in her class. Pencils come in packages of 18 and cost $1.99 per package. What is the cost per pencil?
Do you know what is a GCF?
X to the second power =5