Heavenswain
Heavenswain Heavenswain
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada


I’m not understanding what to do here

Im not understanding what to do here class=

Respuesta :

benhellermann benhellermann
  • 02-04-2021

Answer:

27/50 is the answer.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

unit rate of $8.43 for 3 pounds
Select the complete subject of the sentence below. People all over the world need vitamins.
insulin-dependent diabetics depend upon what microorganisms to produce the human protein that they rely upon to uptake glucose from their blood streams
How do i graph absolute value function
Please help! Using Euler's formula, find the number of edges in a polyhedron with 7 faces: 2 pentagons and 5 rectangles. Can someone please explain this. I am
Explain how the expression 5 x (6-4) and 5 x 6-4 are different
Please help! Using Euler's formula, find the number of edges in a polyhedron with 7 faces: 2 pentagons and 5 rectangles. Can someone please explain this. I am
beth said that the ratio of the number of players in any sport to the number of players on a lacrosse team must always be a terminating decimal. Do you agree or
70434 ÷ 78 how do this with long division
which of the following of the tools did the sumerians use to write with A:handmade paper B:lead pencils C:reed pencils D:inks and dyes