Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

In "the Most dangerous game" Does Rainsford's perspective on hunting shift throughout the story?
What is the purpose of an introduction paragraph? A. To transition the reader from one idea to the next B. To sum up the overall point of the essay C. To introd
Which sentence is grammatically correct?
Solve -4(4p+3)+2p=-54
Please help me if you can!
Please help!!!!!!! 50 points!!!!! The figure is made up of a cylinder and 2 cones. What is the volume of the composite figure? Use 3.14 for Pi. Round to the ne
[tex]what \: is \: reflection \: of \: light \: {?} [/tex]​
what two numbers that multiply to 20 and add to 9
Find HE A) 21 B) 20 C) 12 D) 24
Type the number in scientific notation 97,040,000 PLSSS HELP IM FAILING