Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

anita tosses 3 coins. what is the probability that all the coins will land tails up?
Can anyone help me with turning fractions into decimals 2 1/2
Cellular respiration involves a series of chemical reactions. Which of the following is a primary way that enzymes affect these reactions? A. They decrease the
How many quarts in 24 pints?
How much work does a person do in pushing a box with a force of 10 N over a distance of 4.0 m in the direction of the force?
I would like to know if 200 cm is greater or less than 3 m
use the function rule, y= 2x+5, to find the values of y when x =1,2,3,4. write the answers as ordered pairs that would be used to graph the function. show your
solve quadratic equation by factoring How do you do it 3k^2 + 72 = 33k
Which statement best describes a capsid? a. A capsid defines the shape of the virus. b. A capsid is the outside coat of the virus. c. A capsid is a protein coat
Payments designed to make up for war damage are known as