BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

93 is decreased to 90
.04 is one tenth of what number?
The volume of a box(V) varies directly with its length(l). If a box in the group has a length of 25 inches and k = 15, what is its volume? 375 cubic inches 4
suggest an environment where plants would not need a cuticle
Which is a diatomic molecule? A. He B. O2 C. NaCl D. CuF2
Is there any scientific evidence about planet 9? Has it been discovered yet? Is there any type of life on it?
Why did the British soldiers attack Lexington and concord?
What is a person called who brings stuff into the country illegally
To infer is to draw conclusions based on something said directly. a. True b. False?
-g+2(3+g)=-4(g+1) Can't figure out need help