armanijones446
armanijones446 armanijones446
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

can someone awnser me for this

can someone awnser me for this class=

Respuesta :

gabbylikesmacaroni07
gabbylikesmacaroni07 gabbylikesmacaroni07
  • 02-04-2021

Answer:

1. k (or 1)

2. 12r-20

3. 10n-13

4. -14x

5. -11r

6. 4x+11

Step-by-step explanation:

hope this helps!

brainliest?<3

Answer Link

Otras preguntas

A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
The cost of living last year went up 7%. Fortunately, Alice Swanson got a 7% raise in her salary from last year. This year she's earning $42,805. How much did s
If the diameter of a circle is half of a yard, then its radius is how many inches?
how to solve 0.01x+0.07y=0.22 and 0.03x-0.05y=0.14 by substitution
Tim solved a system of linear equations. He found that an infinite number of points satisfied the system. What do you know for certain is true about the two lin
What numbers add up to -5 and multiply to get -90
Kenji buys 3 yards of fabric for $7.47. Then he realizes that he needs 2 more yards. How much will the extra fabric cost?
which term better describes political parties in american politics: division or unifying?
what variables can affect the number of books sold by a door to door salesperson
what evidence shows that sumerians where not prehistoric