jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
which city was located nearest the nile river delta
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
which city was located nearest the nile river delta
which city was located nearest the nile river delta
which city was located nearest the nile river delta