shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

Patrick starts hiking at an elevation of -418 feet.he ascends to an elevation of 387 and descends of an elevation of 94 feet higher than where he began.he desce
What are some general considerations one should keep in mind when selecting protec- tive clothing for use in the shop environment?
Is 4X + the square root of y=12 a linear function?
Three consecutive odd integers have a sum of 39 . Find the integers.
How do I solve this?
A particle moves according to the equation x = 10t 2 where x is in meters and t is in seconds
How can the creation of a new empire impact of people and culture of a region
In which quadrant does the point (–10, 9) lie? Quadrant I Quadrant II Quadrant III Quadrant IV
Two males weigh 195 pounds and are 45 years old. one has a body fat percentage of 13% and the other's body fat percentage is 29%. which individual likely burns
What is 32/80 simplified